Współpracują z Nami

kontakt: 728 633 673

e-mail: festiwalpnin@gmail.com

© 2017 created by Klaudia Polak-Grzybowska & PPJG

Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im.Henryka Rasiewicza „KIMA”

29 października 2018

JURY W SKŁADZIE:

 

1) Irena Priščepionokienė Zastępca Dyrektor Szkoły na Lipówce
2) Rajmund Klonowski, Kurier Wileński
3) Urszula Gierasimiuk z Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku
 
Kategoria Soliści - DZIECI 10-13 lat
I Miejsce EX AEQUO
* Aneta Baranowska ze Szkoły Podstawowej w Pakienie
* Diana Dąbrowska ze Szkoły Konarskiego w Wilnie
II i III Miejsce
* nie przyznano
 
Wyróżnienia Kuriera Wileńskiego:
* Donata Savanevičiūtė ze Szkoły Podstawowej im. Cz. Miłosza, za piosenkę "Ojczyzno ma"
 
Wyróżnienie Dyrektor SzP w Lipówce za piosenkę "Niepodległa, niepokorna" oraz za wspaniałą polszczyznę:
* Marzena Mackiewicz ze Szkoły Podstawowej w Pakienie
 
Wyróżnienie Oddziału IPN w Białymstoku za wykonanie piosenki "Rozkwitały pąki białych róż":
* Ewelina Grygorowicz
 
Wszystkie laureatki przesłuchań w Wilnie zostały zaproszone do udziału w przesłuchaniach finałowych i koncercie galowym w dniach 16-18.11.2018 w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.
 
O godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej na Lipówce w Wilnie ruszyły przesłuchania do III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza "Kima". Do eliminacji zgłosiła się młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Czesława Miłosza w Pakienie pod kierunkiem Pani Ireny Liszilenko oraz ze Szkoły Szymona Konarskiego w Wilnie pod kierunkiem Pani Bożeny Sokolińskiej. Pod koniec dnia jury w składzie Pani Irena Priščepionokienė Zastępca Dyrektor Szkoły na Lipówce, Rajmund Klonowski z Kuriera Wileńskiego i Urszula Gierasimiuk z Oddziału IPN w Białymstoku wyłoniło dwie główne laureatki oraz wręczyło wyróżnienia. Dwie nagrody główne ex aequo zdobyły Aneta Baranowska ze Szkoły Podstawowej w Pakienie z piosenką "Uwierz Polsko", oraz Diana Dąbrowska ze Szkoły Konarskiego w Wilnie z piosenką "Miasto 44". Dodatkowo jury zdecydowało się przyznać wyróżnienia: wyróżnienie Kuriera Wileńskiego otrzymała uczennica Szkoły Podstawowej im. Cz. Miłosza Donata Savanevičiūtė za piosenkę "Ojczyzno ma". Wyróżnienie przyznała także Dyrektor SP w Lipówce ze piękne zaśpiewanie piosenki "Niepodległa niepokorna" i wspaniałą polszczyznę uczennicy ze szkoły w Pakienie, Marzenie Mackiewicz. Wyróżnienie od Oddziału IPN w Białymstoku przyznano Ewelinie Grygorowicz za bardzo dobre wykonanie piosenki "Rozkwitały pąki białych róż".

Wszystkie laureatki przesłuchań pojadą do Krakowa na Finał Ogólnopolski 16 listopada br. Dziękujemy Pani Helenie Gasparskiej Dyrektor Szkoły Podstawowej na Lipówce oraz Panu Rajmundowi Klonowskiemu z Kuriera Wileńskiego za bardzo sprawną i szybką pomoc w zorganizowaniu przesłuchań w Wilnie. Przypomnijmy, że w tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy w Wilnie przesłuchania do III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej. Festiwal od trzech lat organizuje stowarzyszenie Passionart, Fundacja Armii Krajowej w Londynie we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

 

 

III Edycja ETAP I 2018 Wilno