Współpracują z Nami

kontakt: 728 633 673

e-mail: festiwalpnin@gmail.com

© 2017 created by Klaudia Polak-Grzybowska & PPJG

Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im.Henryka Rasiewicza „KIMA”

Powrót do listy

14 listopada 2017

17 i 18 października odbyły się w Kieleckim Centrum Kultury eliminacje wojewódzkie do I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej organizowane przez Stowarzyszenie PASSIONART oraz Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach.

 

Festiwal spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży czego wyrazem była rekordowa liczba zgłoszeń w skali całego kraju. Łącznie w ciągu dwóch dni jury przesłuchało ponad 180 młodych wykonawców. Najmłodszy uczestnik miał zaledwie 7 lat a najstarszy 19.

 

Podczas festiwalu wyłoniono 19 uczestników (14 solistów, duet oraz 4 zespoły), których zaproszono do II etapu przesłuchań. Wszyscy wykonawcy biorący udział w przesłuchaniu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie PASSIONART oraz Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach. Przyznano także nagrody za I, II oraz III miejsce w następujących kategoriach: soliści dzieci, soliści młodzież, zespoły dziecięce, zespoły młodzieżowe, oraz 8 wyróżnień, które ufundował Urząd Wojewódzki w Kielcach.

 

I Edycja Kielce 17 i 18 październik 2016