KARTA ZGŁOSZENIA 2020

V FESTIWAL PIOSENKI NIEZŁOMNEJ i NIEPODLEGŁEJ im. HENRYKA RASIEWICZA „KIMA”

 

Kontakt z Organizatorem jest możliwy za pośrednictwem poczty elektronicznej festiwalpnin@gmail.com

lub pod numerem telefonu: +48 603 809 132

 

Pobierz kartę 2020

Pobierz regulamin 2020 

"Muzyka zaczyna się tam, gdzie słowo jest bezsilne – nie potrafi oddać wyrazu;

muzyka jest tworzona dla niewyrażalnego"

 

Claude Debussy

REGULAMIN 2020

V FESTIWAL PIOSENKI NIEZŁOMNEJ i NIEPODLEGŁEJ im. HENRYKA RASIEWICZA „KIMA”

Etap I -  ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE:
TERMINY ZGŁOSZEŃ I OSOBY KONTAKTOWE
 
  • KIELCE 

KIEDY: 29.10.2018; GDZIE: Kieleckie Centrum Kultury, Plac Moniuszki 2B; 

TERMIN ZGŁOSZEŃ: do 25.10.2018

Koordynator: Katarzyna Polit, katarzyna.polit@ipn.gov.pl,

tel: (41) 340 50 70, +48 539 869 358

 
  • RZESZÓW

KIEDY: 23.10.2018; GDZIE: Instytut

Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara, ul.Witolda 11a; 

TERMIN ZGŁOSZEŃ:  do 15.10.2018 

Koordynator: Katarzyna Hudzicka-Chochorowska

katarzyna.hudzicka-chochorowska@ipn.gov.pl, 

tel: (17) 860 60 60

 
  • TARNÓW 

KIEDY: 25.10.2018; GDZIE: Centrum Kultury

i Sportu w Koszycach Małych; 

TERMIN ZGŁOSZEŃ: do 19.10.2018 

Koordynator: Ewa Kubisztal

ekubisztal@interia.pl,

tel: (48) 604 22 90 90

 

  • KRAKÓW 

KIEDY: 25-26.10.2018; GDZIE: Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa "NILA",

ul. Wita Stwosza 12;

TERMIN ZGŁOSZEŃ: do23.10.2018

Koordynator: Żaneta Wierzgacz, zaneta.wierzgacz@ipn.gov.pl,

tel. (12) 289 20 70

 

  • WILNO
KIEDY: 27.10.2018; GDZIE: Szkoła Podstawowa na Lipówce, ul. Liepkalnio 18, Wilno ;
TERMIN ZGŁOSZEŃ: do 25.10.2018
KoordynatorUrszulaGierasimiuk,
 urszula.gierasimiuk@ipn.gov.pl, tel: (85) 6645787

 

  • BIAŁYSTOK 

KIEDY: 29.10.2018; GDZIE: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, ul. Elektryczna 12;

TERMIN ZGŁOSZEŃ: do 26.10.2018

Koordynator: Urszula Gierasimiuk, urszula.gierasimiuk@ipn.gov.pl,

tel: (85) 6645787

 

  • WROCŁAW

KIEDY: 30.10.2018r. godz. 9:00-17:00. GDZIE: Impart ul. Mazowiecka 17, Wrocław (Sala Kameralna)

TERMIN ZGŁOSZEŃ:

Koordynator: Dyrektor Lucyna Majdeckal.majdecka@ohp.pl, tel. 71 344 65 70, 604 427 166.

 


Kraków
Ze względów organizacyjnych eliminacje wojewódzkie dla województwa małopolskiego wyjątkowo odbędą się w formie zdalnej. Prosimy zatem o przesłanie przez uczestnika karty zgłoszenia oraz nagrania audiowizualnego w formacie MP4 na adres: festiwalpnin@gmail.com najpóźniej do dnia 4 listopada 2020 r.
Prosimy, aby przesyłane nagrania video były możliwie jak najlepszej jakości. Powinna być na nim widoczna cała sylwetka uczestnika/uczestników oraz ewentualnych osób akompaniujących. W przypadku zdalnych przesłuchań obowiązuje ten sam regulamin, co w przypadku przesłuchań tradycyjnych.

 


TERMIN: 24 października

MIEJSCE: Trzcińsko-Zdrój, Trzcińskie Centrum Kultury, Izba Pamięci

KOORDYNATOR: Elżbieta Moska

KONTAKT: tel. 501 639 379

ZGŁOSZENIA DO: 18 października

 


Rzeszów

Ze względów organizacyjnych eliminacje wojewódzkie dla województwa podkarpackiego wyjątkowo odbędą się w formie zdalnej. Prosimy zatem o przesłanie przez uczestnika karty zgłoszenia oraz nagrania audiowizualnego w formacie MP4 na adres: katarzyna.hudzicka-chochorowska@ipn.gov.pl najpóźniej do dnia 30 października 2020 r. 

Prosimy, aby przesyłane nagrania video były możliwie jak najlepszej jakości. Powinna być na nim widoczna cała sylwetka uczestnika/uczestników oraz ewentualnych osób akompaniujących. W przypadku zdalnych przesłuchań obowiązuje ten sam regulamin, co w przypadku przesłuchań tradycyjnych.

 


TERMIN: 22 października

MIEJSCE: Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych

KOORDYNATOR: Ewa Kubisztal

KONTAKT: tel. 604 229 090, mail. ekubisztal@interia.pl

ZGŁOSZENIA DO: 15 października

 


TERMIN: 28 września

MIEJSCE: Białystok, Teatr Dramatyczny

KOORDYNATOR: Patrycja Leszczyńska

KONTAKT: tel. 85 664 57 87, mail. patrycja.leszczynska@ipn.gov.pl

 


Poznań

Ze względów organizacyjnych eliminacje wojewódzkie dla województwa wielkopolskiego wyjątkowo odbędą się w formie zdalnej. Prosimy zatem o przesłanie przez uczestnika karty zgłoszenia oraz nagrania audiowizualnego w formacie MP4 na adres: festiwalpnin.poznan@gmail.com najpóźniej do dnia 26 października 2020 r

Prosimy, aby przesyłane nagrania video były możliwie jak najlepszej jakości. Powinna być na nim widoczna cała sylwetka uczestnika/uczestników oraz ewentualnych osób akompaniujących. W przypadku zdalnych przesłuchań obowiązuje ten sam regulamin, co w przypadku przesłuchań tradycyjnych.

 


INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ                                                                                     

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu           

Delegatura w Kielcach

 

Szanowni Państwo

W związku z obecnie panującą sytuacją w Kielcach (wprowadzenie czerwonej strefy), wspólnie ze Stowarzyszeniem Passionart podjęliśmy decyzję że tegoroczne przesłuchania Eliminacyjne będą miały wyjątkowy charakter. Wszyscy którzy chcą wziąć udziałw konkursie proszeni są o nadesłanie karty zgłoszeniowej na adres joanna.urbanowska@ipn.gov.pl, następnie dostarczenia do siedziby Delegatury IPN w Kielcach w terminie do 16 października, nośników z zarejestrowanym  nagraniem utworów konkursowych. W razie jakichkolwiek pytań prosimy kontaktować się z Joanną Urbanowską-Kwietniewską 666 010 615

 

Informacji udziela: Joanna Urbanowska-Kwietniewskatel.

kom. 666 010 615 tel. (041) 340-50-70

joanna.urbanowska@ipn.gov.pl

 


Warszawa

Ze względów organizacyjnych eliminacje wojewódzkie dla województwa mazowieckiego wyjątkowo odbędą się w formie zdalnej. Prosimy zatem o przesłanie przez uczestnika karty zgłoszenia oraz nagrania audiowizualnego w formacie MP4 na adres: festiwalpnin.warszawa@gmail.com najpóźniej do dnia 30 października 2020r.

Prosimy, aby przesyłane nagrania video były możliwie jak najlepszej jakości. Powinna być na nim widoczna cała sylwetka uczestnika/uczestników oraz ewentualnych osób akompaniujących. W przypadku zdalnych przesłuchań obowiązuje ten sam regulamin, co w przypadku przesłuchań tradycyjnych.

 


Grodno
Eliminacje I szczebla przeprowadzone zostały zdalnie przy współpracy z Oddziałowym Biurem Edukacji Publicznej IPN w Białymstoku

Eliminacje wojewódzkie 2020 

 

KOORDYNATORZY:

Eliminacje wojewódzkie 2020 

 

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZEŃ

Kielce

Warszawa

Grodno

Białystok

Poznań

Koszyce

Rzeszów

Trzcińsko-Zdrój

Kraków

Trzcińsko-Zdrój

 


ROZDANIE NAGRÓD I KONCERT GALOWY

15 listopada 2020

 

Filharmonia Krakowska

im. Karola Szymanowskiego,

ul. Zwierzyniecka 1, 31-103 Kraków

 


PRZESŁUCHANIA FINAŁOWE
13-15 listopada 2020
 
Filharmonia Krakowska im. Karola Szymanowskiego, ul. Zwierzyniecka 1,
31-103 Kraków

Protokół Białystok

Protokół Koszyce/Tarnów

Protokół Poznań

Protokół Kraków

Protokół Trzcińsko

Protokół Rzeszów

Protokół Kielce

Protokół Warszawa

Protokół Grodno

GRAND PRIX

Maria Sawicka – Białystok 

MAŁE GRAND PRIX

Zaproszenie do udziału w Koncercie Galowy w Hołdzie Żołnierzom Wyklętym

1. Nikodem Liro

2. Michalina Lewandowska

3. Izabela Karczewska

4. Magdalena Bogdan

5. Anastazja Łapciew

 

SOLIŚCI / Maluchy 6-9 lat

I miejsce – Oliwia Bąk, Julia Stefanowska

II miejsce – Michalina Cedro, Apolonia Jakubczyk, Hanna Jakubczyk

III miejsce – Julia Barnaś, Klaudia Kaleta, Weronika Wieczorek

 

WYRÓŻNIENIA:

  • Maria Boruń
  • Wojciech Grubka
  • Liliana Grudzień
  • Lena Kopaczel
  • Daniel Łapciew
  • Kalina Pieróg
  • Zofia Płowik

 

SOLIŚCI / Dzieci 10-13 lat

I miejsce – Zuzanna Habik, Adam Skalski, Anna Wieleńska, Maya Zyskowska

II miejsce – Aleksander Chomaniuk, Anastazja Łaptiewa, Sara Niemczyk,

Kalina Pożarycka, Lena Sikora

III miejsce – Klaudia Cichy, Aleksandra Juchniewicz, Anastazja Lech, Nikodem Liro, Paweł Madzia, Laura Wierzbowicz

 

WYRÓŻNIENIA:

  • Zofia Borowska
  • Hanna Brożek
  • Mikołaj Gajowy
  • Natalia Gulc
  • Elena Jakubiec
  • Katarzyna Kociubowska
  • Maksymilian Kononow
  • Laura Kosel
  • Łukasz Kozioł
  • Zuzanna Kubacka
  • Klaudia Kutyba
  • Letycja Łyszczarz
  • Lena Małodzińsk'
  • Półtorak Anna

 

SOLIŚCI / Młodzież 14-18 lat

I miejsce – Izabela Karczewska, Maria Stasiak, Kinga Wołoszyn

II miejsce – Natalia Asman, Oliwia Mielcarek, Gabriela Tomaka

III miejsce – Michalina Lewandowska, Wiktoria Muszyńska,

Julia Rąpała, Izabela Wyszyńska

 

WYRÓŻNIENIA:

  • Emilia Bienas
  • Natalia Boruń
  • Wiktoria Gawron
  • Michalina Grzybowska
  • Emil Trela
  • Emily Ezekwe
  • Kinga Jarosińska
  • Kacper Koster
  • Laura Łabiga
  • Zuzanna Omasta

 

SOLIŚCI / OPEN

I miejsce – Bożena Worono

II miejsce – Katarzyna Chodurek

III miejsce – Magdalena Bogdan

 

WYRÓŻNIENIA:

  • Katarzyna Błachut
  • Marta Pracownik
  • Natalia Szymska 

 

ZESPOŁY DO 8 OSÓB / Dzieci 6-9 lat

I miejsce – Zespół Tonika

II miejsce  - Zespół Nutki

III miejsce – Duet Anna Taranek i Julia Kuchta 

 

ZESPÓŁ DO 8 OSÓB / Dzieci 10-13 lat

I miejsce – Duet Sisters

II miejsce – Zespół Szyk

III miejsce – Zespół Wesołe Nutki

 

WYRÓŻNIENIE:

  • Trio
  • Julia Ogorzały, Michał Wrona Dawid Ruchel 

 

ZESPÓŁ DO 8 OSÓB / Młodzież 14-18 lat

I miejsce – Kwartet Wokalny Klimat

II miejsce – Studio Piosenki Cogito

III miejsce – Duet Kinga Kaczmarczyk i Zuzanna Kępa 

 

ZESPOŁY I CHÓRY

I miejsce – Zespół Libre Cante

II miejsce – Chór Kraj Rodzinny

III miejsce – Zespół Mali Legioniści, Zespół Kłopocianie

GRAND PRIX

Maria Sawicka – Białystok 

MAŁE GRAND PRIX

Zaproszenie do udziału w Koncercie Galowy w Hołdzie Żołnierzom Wyklętym

1. Nikodem Liro

2. Michalina Lewandowska

3. Izabela Karczewska

4. Magdalena Bogdan

5. Anastazja Łapciew

 

SOLIŚCI / Maluchy 6-9 lat

I miejsce – Oliwia Bąk, Julia Stefanowska

II miejsce – Michalina Cedro, Apolonia Jakubczyk, Hanna Jakubczyk

III miejsce – Julia Barnaś, Klaudia Kaleta, Weronika Wieczorek

 

WYRÓŻNIENIA:

  • Maria Boruń
  • Wojciech Grubka
  • Liliana Grudzień
  • Lena Kopaczel
  • Daniel Łapciew
  • Kalina Pieróg
  • Zofia Płowik

 

SOLIŚCI / Dzieci 10-13 lat

I miejsce – Zuzanna Habik, Adam Skalski, Anna Wieleńska, Maya Zyskowska

II miejsce – Aleksander Chomaniuk, Anastazja Łaptiewa, Sara Niemczyk,

Kalina Pożarycka, Lena Sikora

III miejsce – Klaudia Cichy, Aleksandra Juchniewicz, Anastazja Lech, Nikodem Liro, Paweł Madzia, Laura Wierzbowicz

 

WYRÓŻNIENIA:

  • Zofia Borowska
  • Hanna Brożek
  • Mikołaj Gajowy
  • Natalia Gulc
  • Elena Jakubiec
  • Katarzyna Kociubowska
  • Maksymilian Kononow
  • Laura Kosel
  • Łukasz Kozioł
  • Zuzanna Kubacka
  • Klaudia Kutyba
  • Letycja Łyszczarz
  • Lena Małodzińsk
  • Kacper Mielnik
  • Natalia Pacia
  • Julia Piska
  • Nadia Reguła
  • Maksymilian Szacht
  • Łukasz Sobolewski
  • Maria Szechidewicz
  • Kalina Tomysek
  • Lena Węgrzyńska
  • Oliwia Włodarska
  • Maja Wójcicka
  • Michalina Żochowska
  • Katarzyna Żur 
  • Półtorak Anna

 

SOLIŚCI / Młodzież 14-18 lat

I miejsce – Izabela Karczewska, Maria Stasiak, Kinga Wołoszyn

II miejsce – Natalia Asman, Oliwia Mielcarek, Gabriela Tomaka

III miejsce – Michalina Lewandowska, Wiktoria Muszyńska, Julia Rąpała, Izabela Wyszyńska

 

WYRÓŻNIENIA:

  • Emilia Bienas
  • Natalia Boruń
  • Wiktoria Gawron
  • Michalina Grzybowska
  • Emil Trela
  • Emily Ezekwe
  • Kinga Jarosińska
  • Kacper Koster
  • Laura Łabiga
  • Zuzanna Omasta
  • Aleksandra Parszywka
  • Julia Piwowarczyk
  • Maja Puchalik
  • Wiktoria Rutkowska
  • Aleksandra Twaróg
  • Julia Swat
  • Zuzanna Worek
  • Karol Zawiślak
  • Katarzyna Ziółkowska 
  • Gąska Aleksandra
  • Pawlik Aleksandra

 

SOLIŚCI / OPEN

I miejsce – Bożena Worono

II miejsce – Katarzyna Chodurek

III miejsce – Magdalena Bogdan

 

WYRÓŻNIENIA:

  • Katarzyna Błachut
  • Marta Pracownik
  • Natalia Szymańska 

 

ZESPOŁY DO 8 OSÓB / Dzieci 6-9 lat

I miejsce – Zespół Tonika

II miejsce  - Zespół Nutki

III miejsce – Duet Anna Taranek i Julia Kuchta 

 

ZESPÓŁ DO 8 OSÓB / Dzieci 10-13 lat

I miejsce – Duet Sisters

II miejsce – Zespół Szyk

III miejsce – Zespół Wesołe Nutki

 

WYRÓŻNIENIE:

  • Trio
  • Julia Ogorzały, Michał Wrona, Dawid Ruchel 

 

ZESPÓŁ DO 8 OSÓB / Młodzież 14-18 lat

I miejsce – Kwartet Wokalny Klimat

II miejsce – Studio Piosenki Cogito

III miejsce – Duet Kinga Kaczmarczyk i Zuzanna Kępa 

 

ZESPOŁY I CHÓRY

I miejsce – Zespół Libre Cante

II miejsce – Chór Kraj Rodzinny

III miejsce – Zespół Mali Legioniści, Zespół Kłopocianie

  • Kacper Mielnik
  • Natalia Pacia
  • Julia Piska
  • Nadia Reguła
  • Maksymilian Szacht
  • Łukasz Sobolewski
  • Maria Szechidewicz
  • Kalina Tomysek
  • Lena Węgrzyńska
  • Oliwia Włodarska
  • Maja Wójcicka
  • Michalina Żochowska
  • Katarzyna Żur 
  • Aleksandra Parszywka
  • Julia Piwowarczyk
  • Maja Puchalik
  • Wiktoria Rutkowska
  • Aleksandra Twaróg
  • Julia Swat
  • Zuzanna Worek
  • Karol Zawiślak
  • Katarzyna Ziółkowska
  • Gąska Aleksandra
  • Pawlik Aleksandra

 


 

Wyniki V edycji

Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

im. Henryka Rasiewicza „Kima” 2020

 

Przyznane miejsca (w kolejności alfabetycznej) 

 


 

Skład Jury:  

 

  • dr hab. Małgorzata Chyła – Akademia Muzyczna w Krakowie
  • dr Jerzy Łysiński – Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków
  • dr Marcin Wróbel – Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie 

 

© 2017 created by Klaudia Polak-Grzybowska & PPJG

kontakt: 603 809 132

e-mail: festiwalpnin@gmail.com

Współpracują z Nami